Ochraniacze na materac

Jest 10 produktów.

Aktywne filtry

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Ochraniacz na materac z gumką

Podkład na materac, ochraniacz na materac lub prześcieradło nieprzemakalne wszystkie stanowią praktyczne zabezpieczenie materaca przed przemakaniem. Oferowane przez nas podkłady na łóżko stanowią świetne zastępstwo dla tradycyjnego prześcieradła, do tego chronią materac przed wszelkimi zabrudzeniami. Ochraniacz na materac z membraną nie przepuszcza wody oraz innych płynów, jednocześnie zewnętrzna warstwa jest oddychająca i paraprzepuszczalna przez co nie powoduje odparzeń. Sprawdzi się w łóżeczku dziecięcym - dla noworodka oraz dla większych dzieci, jak i na tradycyjnym łóżku dla dorosłej osoby. Takie podkłady na łóżko są też częstym wyborem dla osób starszych lub chorych. Dlaczego powinniśmy chronić nasz materac? Przede wszystkim ze względu na przenikające do wnętrza materaca drobnoustroje, które w późniejszym czasie nie pozostają bez wpływu na nasze zdrowie.

Podkład na materac nieprzemakalny

Wybierając podkład na materac przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na jego wielkość, aby w całości przykrywał nasz materac. Drugą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest tkanina zewnętrzna, aby była przyjazna dla skóry oraz miła w dotyku. Dostępne w naszym sklepie internetowym podkłady na materac są wielokrotnego użytku - oznacza to że możemy je prać, przez co są tanie w użytkowaniu w porównaniu do podkładów jednorazowych. Powinniśmy również sprawdzić w jakiej temperaturze możliwe jest pranie podkładu - im wyższa tempereatura tym lepiej, gdyż tylko w wysokiej temperaturze możliwe jest usunięcie dużych zabrudzeń, bakterii oraz innych czynników alergicznych. Jeśli posiadamy duże łóżko warto wybrać taki pokrowiec na materac, którego sposób mocowania pozwoli na sprawne założenie. Z pewnością lepszym wyborem będzie podkład na materac z gumką, która dodatkowo zapobiega przesuwaniu się.

Podkład higieniczny na materac

Najpopularniejszy rozmiar do łóżeczka dziecięcego to ochraniacz na materac 60x120, na większe łóżeczka odpowiedni będzie ochraniacz 70x140. Ochrona materaca, w szczególności dziecięcego to konieczność, jeśli nie chcemy, wymieniać go po czasie ze względu na nieprzyjemny zapach, który powodują gromadzące się w nim bakterie. Dbając o bogatą kolorystykę w pokoju dziecięcym rodzice - a najczęściej mamy - na materac zakładają podkład z membraną, a na to wszystko jeszcze kolorowe prześcieradło z gumką. Wtedy możemy użyć dowolne prześcieradło frotte lub prześcieradło jersey i cieszyć się pięknymi kolorami. Podkład higieniczny przyda się rodzicom szczególnie, gdy zaczynają oduczać dziecko sikania w pieluszkę. Wtedy warto zaopatrzyć się w kilka tego typu ochraniaczny na materac oraz prześcieradeł do łóżeczka, gdyż z pewnością konieczna będzie częsta wymiana.