ZAKUPY BEZ REJESTRACJI

DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 200 ZŁ

SZYBKA WYSYŁKA

Prześcieradła 70x140

Prześcieradło w rozmiarze 70x140 to najczęściej wybierane prześcieradło dla noworodków i niemowląt, jeśli nie chcemy inwestować w mniejsze. Jest to jeden z bardziej popularnych rozmiarów do łóżeczek dziecięcych. W związku z tym, że w ostatnich latach odchodzi się od przykrywania niemowląt kołderką ze względów bezpieczeństwa, nasze dziecko śpi be...

Prześcieradło w rozmiarze 70x140 to najczęściej wybierane prześcieradło dla noworodków i niemowląt, jeśli nie chcemy inwestować w mniejsze. Jest to jeden z bardziej popularnych rozmiarów do łóżeczek dziecięcych. W związku z tym, że w ostatnich latach odchodzi się od przykrywania niemowląt kołderką ze względów bezpieczeństwa, nasze dziecko śpi bezpośrednio na prześcieradle i przez kilka miesięcy życia jest to główny element jego bielizny pościelowej. Warto wybierać z materiałów z bawełny takich jak jersey czy frotte (bardziej zalecane w zimie, ze względu na teksturę, która sprawia wrażenie cieplejszej). Prześcieradła 70x140 bardzo często występują w formie ochraniaczy wodoodpornych, dzięki którym łatwiej zadbać o materac, na którym leży dziecko. Możemy wybierać spośród prześcieradeł z gumką jak również klasycznych - bez gumki. Prześcieradło do łóżeczka również warto dopasować kolorystycznie do wnętrza pokoju dziecięcego. W przypadku dziewczynek najchętniej wybierane są odcienie różu, a w przypadku chłopców odcienie błękitów. Warto zainwestować w prześcieradła dobrej jakości i mieć kilka prześcieradeł na zmianę. Pomyślmy również o pościeli jaką wielu rodziców już pewnie ma przygotowaną, aby pasowała kolorystycznie do dziecięcego kompletu. Prześcieradło w rozmiarze 70x140 posłuży nam długich kilka lat, zanim dziecko zacznie spać na większym łóżku. Ważną zaletą prześcieradeł z gumką jest również to, że nie ma potrzeby ich prasować.

Prześcieradło na materac jest mniej widocznym ale najważniejszym elementem wystroju naszego łóżka, bowiem to bezpośrednio na nim leżymy. Dlatego bardzo ważne jest, aby prześcieradło było wykonane z oddychających materiałów, dobrych jakości tkanin, bez sztucznych barwników. Ważne jest, aby się nie podwijało irytując i rozbudzając nas w środku nocy lub nie pozwalając nam zasnąć. Dawniej korzystano głównie z prześcieradeł białych, ponieważ były one synonimem czystości i porządku. Dziś taka praktyka jest znana przede wszystkim z hoteli, gdzie musimy widzieć , że nasza pościel została zmieniona i jest czysta na nasze przybycie oraz musi być prana w wyższej temperaturze. Jednak u siebie w domu możemy nieco zaszaleć i dopasować swoje prześcieradło do koloru pościeli, bądź przeciwnie stworzyć ciekawy kolorystyczny kontrast.

Więcej

PRZEŚCIERADŁA 70x140  Jest 6 produktów

Wyświetla 1 - 6 z 6 produktów
Wyświetla 1 - 6 z 6 produktów