Coraz chłodniejsze dni sprawiają, że najchętniej schowalibyśmy się pod kocem, popijając gorącą herbatkę i czytając ulubioną książkę. Dlaczego nie! Zanim jednak wybierzemy się do księgarni i zaparzymy aromatyczny napój, warto dobrać odpowiednie domowe okrycie. Zastanawiasz się, co kupić – koc akrylowy czy z mikrofibry? Sprawdź, czym się różnią i który będzie pasował do Twoich potrzeb. 

 

 

Koc akrylowy – czym się wyróżnia?

 

Zacznijmy od tego, jakim materiałem jest akryl. To włókno syntetyczne, które często używane jest jako alternatywa dla wełny. Dlaczego? Daje dużo ciepła i nie uczula (jeśli masz alergię na naturalną wełnę, docenisz ten fakt!).

 

Koce akrylowe są grube, puszyste i niezwykle przyjemne w dotyku. Są bardzo sprężyste - nie gniotą się, nie mechacą, a do tego ważą naprawdę niewiele. Bardzo łatwo utrzymać je w czystości, ponieważ można prać je w wodzie (bez konieczności korzystania z usług pralni chemicznej) i dosyć szybko schną. To sprawia, że są bardzo higieniczne.

 

Możemy jednak być spokojni – jeśli stosujemy się do wskazówek dotyczących pielęgnacji, koce akrylowe nie tracą kolorów i wyrazistości wzorów nawet po wielu praniach.

 

Akryl, z którego wykonuje się koce, ma także jedną ważną właściwość – jest odporny na pojawienie się moli, grzybów czy bakterii, co przyczynia się do jego popularności w wielu domach.

 

Oprócz standardowego przeznaczenia, koce te można wykorzystywać jako narzuty na łóżka w sypialni. Różnorodność wzorów i kolorów pozwala na swobodny i zadowalający wybór. Kocem akrylowym możemy także… zastąpić kołdrę i ubrać koc w poszewkę do spania! To idealne rozwiązanie, zwłaszcza gdy spodziewamy się gości lub nie przepadamy za ciężkimi pierzynami.

 

Koc z akrylu może posłużyć nam również jako narzuta na wersalkę lub fotel czy koc piknikowy/turystyczny, który warto mieć zawsze w samochodzie. Koce są zwykle pakowane w przezroczyste pokrowce w kształcie walizki, co ułatwia ich przechowywanie i chroni przed zabrudzeniami.

 

To doskonały pomysł na prezent świąteczny, urodzinowy czy ślubny! Jednym z ulubionych wyborów prezentowych naszych klientów są koce Elway dostępne w naszej ofercie.

 

 

Czym różni się koc akrylowy od koca z mikrofibry?

 

Zastanawiasz się, czym różni się koc akrylowy od koca z mikrofibry? Koc akrylowy jest grubszy i nieco cięższy od tego drugiego. Jest także dwustronny – zazwyczaj jedna strona jest tłoczona i ozdobna, a druga gładka. Koc z mikrofibry jest lżejszy i cieńszy, zwykle jednolity po obu stronach.

 

Koc z mikrofibry

 

Mikrofibra, zwana także mikrofazą, to mikrowłókno, które produkuje się przy użyciu najnowszych technologii. Jest mieszanką niezwykle cienkich włókien poliestrowych i poliamidowych, cieńszych niż jedwab (10 razy cieńsze), bawełny (30 razy) czy wełna (aż 40 razy cieńsze włókna!).

 

Czy to oznacza, że jest mniej wytrzymała? Wręcz przeciwnie, nowoczesne włókno cechuje się dużą sprężystością i odpornością na zniszczenia, rozciągnięcie czy zmechacenie. Dzięki temu mamy pewność, że koc z mikrofibry posłuży nam naprawdę długo.

 

Koc z mikrofibry jest bardzo miękki i przyjemny w dotyku, do tego lekki i elastyczny.

 

Tak jak koc z akrylu ma właściwości blokujące rozwój bakterii i roztoczy, dzięki czemu sprawdzi się w domach alergików i osób z bardzo wrażliwą skórą. Dodatkowym atutem jest łatwość pielęgnacji – koc można prać w pralce, szybko schnie i nie gniecie się, a ponadto zachowuje swoje kolory nawet po wielokrotnym praniu.

 

Koc z mikrofibry sprawi, że każdy jesienny i zimowy wieczór będzie milszy i cieplejszy, a wnętrza domu przytulne i eleganckie. Czy widziałeś już ciepły koc na zimę w najmodniejszym kolorze pudrowego różu? Sprawdzi się on także jako narzuta na łóżko czy kanapę, ubrany w poszewkę jako lekka pościel w sypialni czy koc do przykrycia dziecka w samochodzie lub w wózku. Do koca zwykle dodawany jest przezroczysty i poręczny, miękki pokrowiec, dzięki któremu łatwo go transportować, utrzymać w czystości oraz schować, gdy nie jest nam potrzebny.

 

Bogaty wybór wzorów i kolorów koców z mikrofibry przemawia za tym, że to świetny pomysł na prezent urodzinowy, ślubny czy świąteczny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Bo kto nie lubi miłych w dotyku i szybko ogrzewających w chłodne dni kocyków?

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz