ZAKUPY BEZ REJESTRACJI

DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 200 ZŁ

SZYBKA WYSYŁKA

Prześcieradła 140x200

Prześcieradło w rozmiarze 140x200 to najczęściej wybierany rozmiar prześcieradła na łóżko pojedyncze lub łóżko dziecięce. Bardzo często spotykamy się z tym rozmiarem łóżka w pensjonatach, hotelach, jak również akademikach czy domach studenckich. Również łóżka piętrowe występują głównie w tym rozmiarze. Coraz częściej spotykamy się również z łoża...

Prześcieradło w rozmiarze 140x200 to najczęściej wybierany rozmiar prześcieradła na łóżko pojedyncze lub łóżko dziecięce. Bardzo często spotykamy się z tym rozmiarem łóżka w pensjonatach, hotelach, jak również akademikach czy domach studenckich. Również łóżka piętrowe występują głównie w tym rozmiarze. Coraz częściej spotykamy się również z łożami typowo sypialnianymi w rozmiarze 140x200, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem dla mniejszej przestrzeni, a nie zaburza proporcji powierzchni mieszkalnej. Warto wybierać z materiałów z bawełny takich jak jersey czy frotte (bardziej zalecane w zimie, ze względu na teksturę, która sprawia wrażenie cieplejszej). Prześcieradła 140x200 bardzo często występują w formie ochraniaczy wodoodpornych, dzięki którym łatwiej zadbać o materac, na którym leży dziecko czy osoba starsza lub chora. Możemy wybierać spośród prześcieradeł z gumką jak również klasycznych - bez gumki. Ważną zaletą prześcieradeł z gumką jest również to, że nie ma potrzeby ich prasować. Prześcieradło również warto dopasować kolorystycznie do wnętrza pokoju, w którym śpimy. W przypadku dziewczynek najchętniej wybierane są odcienie różu, a w przypadku chłopców odcienie błękitów. Warto zainwestować w prześcieradła dobrej jakości i mieć kilka prześcieradeł na zmianę. Pomyślmy również o pościeli jaką wielu rodziców już pewnie ma przygotowaną, aby pasowała kolorystycznie do dziecięcego kompletu. Prześcieradło w rozmiarze 140x200 posłuży nam długich kilka lat, zanim dziecko zacznie spać na większym łóżku.

Prześcieradło na łóżko jest mniej widocznym ale najważniejszym elementem wystroju naszego łóżka, bowiem to bezpośrednio na nim leżymy. Dlatego bardzo ważne jest, aby prześcieradło było wykonane z oddychających materiałów, dobrej jakości tkanin, bez sztucznych barwników. Ważne jest, aby się nie podwijało irytując i rozbudzając nas w środku nocy lub nie pozwalając nam zasnąć. Dawniej korzystano głównie z prześcieradeł białych, ponieważ były one synonimem czystości i porządku. Dziś taka praktyka jest znana przede wszystkim z hoteli, gdzie musimy widzieć , że nasza pościel została zmieniona i jest czysta na nasze przybycie oraz musi być prana w wyższej temperaturze. Jednak u siebie w domu możemy nieco zaszaleć i dopasować swoje prześcieradło do koloru pościeli, bądź przeciwnie stworzyć ciekawy kolorystyczny kontrast.

Więcej

PRZEŚCIERADŁA 140x200  Jest 53 produktów

produktów na stronie
Wyświetla 1 - 36 z 53 produktów
Wyświetla 1 - 36 z 53 produktów