ZAKUPY BEZ REJESTRACJI

DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 200 ZŁ

SZYBKA WYSYŁKA

Prześcieradła 60x120

Prześcieradło w rozmiarze 60x120 to najczęściej wybierane prześcieradło dla noworodków i niemowląt. Jest to najbardziej popularny rozmiar łóżeczek dziecięcych. W związku z tym, że w ostatnich latach odchodzi się od przykrywania niemowląt kołderką ze względów bezpieczeństwa, nasze dziecko śpi bezpośrednio na prześcieradle i przez kilka miesięcy ż...

Prześcieradło w rozmiarze 60x120 to najczęściej wybierane prześcieradło dla noworodków i niemowląt. Jest to najbardziej popularny rozmiar łóżeczek dziecięcych. W związku z tym, że w ostatnich latach odchodzi się od przykrywania niemowląt kołderką ze względów bezpieczeństwa, nasze dziecko śpi bezpośrednio na prześcieradle i przez kilka miesięcy życia jest to główny element jego pościeli. Warto wybrać z materiałów z bawełny takich jak jersey czy frotte (bardziej zalecane w zimie, ze względu na teksturę, która sprawia wrażenie cieplejszej). Prześcieradła 60x120 bardzo często występują w formie ochraniaczy wodoodpornych, dzięki którym łatwiej zadbać o materac, na którym leży dziecko. Możemy wybierać spośród prześcieradeł z gumką jak również klasycznych - bez gumki. Prześcieradło do łóżeczka również warto dopasować kolorystycznie do wnętrza pokoju dziecięcego. W przypadku dziewczynek najchętniej wybierane są odcienie różu, a w przypadku chłopców odcienie błękitów. Warto zainwestować w prześcieradła dobrej jakości i mieć kilka prześcieradeł na zmianę. Pomyślmy również o pościeli jaką wielu rodziców już pewnie ma przygotowaną, aby pasowała kolorystycznie do dziecięcego kompletu. Prześcieradło w rozmiarze 60x120 posłuży nam długich kilka lat, zanim dziecko zacznie spać w większym łóżeczku.

Prześcieradło na materac jest mniej widocznym, ale najważniejszym elementem wystroju naszego łóżka, bowiem to bezpośrednio na nim leżymy. Dlatego bardzo ważne jest, aby prześcieradło było wykonane z oddychających materiałów, dobrych jakości tkanin, bez sztucznych barwników. Ważne jest, aby się nie podwijało irytując i rozbudzając nas w środku nocy lub nie pozwalając nam zasnąć. Dawniej korzystano głównie z prześcieradeł białych, ponieważ były one synonimem czystości i porządku. Dziś taka praktyka jest znana przede wszystkim z hoteli, gdzie musimy widzieć , że nasza pościel została zmieniona i jest czysta na nasze przybycie oraz musi być prana w wyższej temperaturze. Jednak u siebie w domu możemy nieco zaszaleć i dopasować swoje prześcieradło do koloru pościeli, bądź przeciwnie stworzyć ciekawy kolorystyczny kontrast.

Więcej

PRZEŚCIERADŁA 60x120  Jest 13 produktów

Wyświetla 1 - 13 z 13 produktów
Wyświetla 1 - 13 z 13 produktów